...modlitwa o zapał...

...Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

5 lutego 2010

39. Św. Walenty i dzień Patronów Europy


A oto druga (w mej twórczości) walentynka, i tak jak poprzednia jest również dla mężczyzny. Tym razem jest na niej znany chyba wszystkim, fragment biblijnego 1 Listu do Koryntian św. Pawła z Tarsu (1 Kor 13,1−13).


Ale najpierw trochę wiedzy:
"Św. Walenty z wykształcenia lekarz, z powołania duchowny. Żył w III w. w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ten za namową swoich doradców zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie. Uważał on, że najlepszymi żołnierzami są legioniści nie mający rodzin. Zakaz ten złamał biskup Walenty i błogosławił śluby młodych legionistów. Został wtrącony do więzienia. Ten popularny dziś święty biskup Terni, który zginął męczeńską śmiercią 14 lutego w 268 roku (był torturowany i został ścięty, ponieważ nie chciał się wyrzec wiary), nie zdawał sobie sprawy, że zrobi karierę jako patron zakochanych. Przez długi czas troszczył się o zupełnie inne sprawy. Od Średniowiecza Walenty, którego łacińskie imię znaczy "silny" i "zdrowy", był czczony jako patron chorych na padaczkę, w tamtych czasach zwaną też "chorobą świętego Walentego". Św. Walenty jest także patronem pokoju oraz pszczelarzy. To właściwie handel wymyślił, żeby akurat 14 lutego obdarowywać się czerwonymi serduszkami, kwiatami i maskotkami, nie ma to zbyt wiele wspólnego ze świętym Walentym"  :o)

14 luty to przede wszystkim, dla nas Europejczyków,  święto Patronów Europy: św.Cyryla mnicha (gr. Kyrillos - należący do Pana), św.Metodego biskupa (gr. methodos - myślenie, plan, umiejętność, metoda).

"Raczej mówcie 'Uczestniczymy w Bożej miłości', bo jeśli nie uczestniczycie w Bożej miłości, to nie jest miłość. Nie można nazywać miłością, niczego co krzywdzi"

No to zapraszam do oglądania............
"Święty Walenty, opiekunie tych, którzy się kochają, Ty, który z narażeniem życia urzeczywistniłeś i głosiłeś ewangeliczne przesłanie pokoju, Ty, który - dzięki męczeństwu przyjętemu z miłości - zwyciężyłeś wszystkie siły obojętności, nienawiści i śmierci, wysłuchaj moją modlitwę: W obliczu rozdarć i podziałów w świecie, daj mi i mojemu małżeństwu zawsze kochać miłością pozbawioną egoizmu, abym była pośród ludzi wiernym świadkiem miłości Boga. Niech ożywiają nas miłość i zaufanie, które pozwolą nam przezwyciężać życiowe przeszkody.
Proszę Cię, wstawiaj się za nami do Boga, który jest źródłem wszelkiej miłości i wszelkiego piękna."

Projekt zgłoszony na wyzwanie:
C.R.A.F.T. Challenge   - Valentines or Love 
Simon Says Challenge  -  Love
Penny's Paper  -  Valentine/Love!!!!
Creative Card Crew  -  Chellenge 44 Valentine's

10 komentarze:

ipsa pisze...

niesamowite:) Masz bardzo dobre oko i zmysł artystyczny. Nie jest za dużo, jest w sam raz, ze smakiem i świetnym doborem kolorów. Podziwiam Twoje prace:)

Barbara pisze...

jest piękna Jelonkoo!!! cudna..oderwać oczu nie mogę,świetnie dobrane kolorki!!!

Skrapka pisze...

Cały projekt jest fajoski, a wiesz, te malusie serduszka na wieczku, uskrzydlaja całą kartę... Ja normalnie widzę jak ona leci jak mały amorek. Bardzo fajny pomysl. No i ta składana karta w środeczku... Fajnie dobrane kolorki, fajna forma...

Karen Wilson pisze...

Oh wow, this is just gorgeous!! How creative and fun! Thanks so much for visiting my blog and best of luck with my candy draw!

Trimgym pisze...

Lovely project, thank you for joining us at Craft Challenge and good luck!
You may have entered a little too late though.

Jo.

Rose pisze...

Gorgeous card, thanks for joining us at C.R.A.F.T and good luck.

Rose x

sugar n spice pisze...

A Beautiful project, love all the elements. Thank you for joining us at C.R.A.F.T. this week, we hope you will join us in our next challenge, good luck in the draw.
Hugs Suzi x

chercroppin pisze...

This is AWESOME! I love all of those tiny hearts you put on the front, and all of your details on the inside with the big hearts, stitching, buttons....what a great idea...thanks for sharing!

Thanks for playing along with us at Penny's Challenges, and we hope you'll join us again next week too! : )

Cindy Van Sluys pisze...

Good Morning! Thank you for visiting my blog and signing up for Candy. I love your card.....I took a close up view of each of your pictures.....truly a work of art!!! Amazing!

All the best to you!
Cindy
St. Louis, Missouri

Anonimowy pisze...

Earlier I thought differently, thanks for the help in this question.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...