...modlitwa o zapał...

...Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

25 października 2011

258. Nie samym chlebem


Najlepsze na świecie
ŚWIĄTECZNE CIASTO OWOCOWE
 (wykopane z mailowego archiwum, autor nieznany)
Składniki:
- 1 kostka masła
- 2 szklanki cukru
- 1 łyżeczka soli
- 4 jajka
- 1 szklanka suszonych owoców
- 1 szklanka orzechów
- sok cytrynowy
- proszek do pieczenia
- 3-4 szklanki dobrej whisky

Sposób przygotowania:
Przed rozpoczęciem mieszania składników sprawdź,  czy whisky jest dobrej jakości.  Dobra.....prawda?  Przygotuj teraz dużą miskę,  szklankę itp. utensylia kuchenne.  Sprawdź,  czy na pewno whisky jest taka jak trzeba....by być tego pewnym,  nalej jedną szklankę i wypij tak szybko,  jak to tylko możliwe.
Powtórz operację.
Przy użyciu miksera elektrycznego ubij kostkę masła na puszystą masę,  dodaj łyżeszke sukru i ubijaj dalej. 
W miedzyszasie  sprawdź,  czy wisky jest na pewno taka,  jak czeba. 
Wszuś do miski dwa jajki,  obje szklanki z owosami i upijaj je mikserem.  Sprawś jakoź wiski,  żepy pootem gośie nie mufili,  sze jest trojonca.  Wszuś do miszki szyśką sul,  jaka masz w domu czy so tam masz,  szysko jedno so,  f sumje fsale nie ma snaszenia so fszuśisz!!!!
Fypij skok sytrynnmowy.
Fymjeszaj fszysko z oszehami i sukrem,  fszystki jedno i frzudź monki ile tam masz fdomu,  osmaruj piesyk masem i wyklej siasto na plache piesyka,  usaw ko na 350 stofni,  saaaamknij źwiszki.
Sprawś jakoś fiski sostanej ot pieszenia siasta i iś spaś.

SMACZNEGO ;o)


8 komentarze:

Barbara pisze...

ale smaczny ryjek...cukiernik ze mnie żaden ale może kiedyś spróbuję :)

Ewa pisze...

ahahahahaha, ale się uśmiałam :D
koniesznie musze ssssprawzić o ssso chozi z tą łiski... :D

jelonkaa pisze...

Basiu, przeczytałaś na pewno dokładnie ten przepis? I ilość szklanek whisky wypitej przez bohatera? :) Nawet mi się nie waż piec ciasto w takim stanie, a jeśli to od razu po włożeniu ciasta do piecyka zadzwoń po straż pożarną ;)

Ataboh pisze...

Mam problem z tym przepisem... nie lubię whisky... a bez tego najważniejszego dodatku to nie będzie to ;-)

Shiart pisze...

haha super ciasto! i ta mordka:)

Ludkasz pisze...

popłakałam się ze śmiechu:) doskonały przepis:) Z pewnością ciasto pyszneee;)!!Mam nadzieję,że whisky można zastąpić czymś innym;)

Iwona-Hopmart pisze...

Pewnie wiele z nas za tym trunkiem nie przepada, ale pamietam, ze na naszym blogu w zeszlym roku wymienilismy się przepisami na świąteczne nalewki. Jako, ze czas goni, nalewke mozna już zacząć robić i będzie w sam raz do okraszenia świnki, oj moze nawet ta świnka będzie lepsza z polska naleweczką, hihihi, trzebaby spróbować. Ale numer z tym przepisem, hihihi, zabawny i pyszny

Iwona-Hopmart pisze...

acha.. ciekawi mnie czy jak dostosujemy się do przepisu autora, to czy ktoś będzie w stanie posmakować ciasta w dniu upieczenia. z przepisu wynika, ze niebardzo się to uda hihihihi. Powodzenia, napiszecie jak było :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...