...modlitwa o zapał...

...Panie, czasami nic mi się nie chce i mam wszystkiego dość. Kiedy dopada mnie znużenie, obojętność, zniechęcenie, apatia, nuda lub „smutek tego świata”, nie zostawiaj mnie samego. Poślij mi anioła, który mnie wyrwie z leniwego odrętwienia. Jezu, który napracowałeś się dla naszego zbawienia, proszę, oddal ode mnie wszelką duchową ociężałość. Usuwaj z serca zgorzknienie, odnawiaj gorliwość w czynieniu tego, co dobre, święte, pożyteczne. Daj świeżość mojej modlitwie, zapał w pracy, radość w służeniu Tobie i bliźnim. Naucz mnie mądrze korzystać z daru czasu. Niech budzi mnie anielskie wołanie: „zaraz dzień (jeszcze jeden) zrób, co możesz”...
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

24 marca 2010

52. Bóg nie umarł


Takie właśnie (chcę żeby tak było) będą moje święta Wielkiej Nocy....starałam się w tej pracy przypomnieć sobie i innym,  kto i co jest istotą tego świętowania.  Jajka,  kurczaczki,  zające,  pewnie potrzebne i mające swój wyraz ale tego nie brakuje w dzisiejszym świecie....jednak to nie jajka są istotą i sensem,  są symbolem i to nie one powinny być celebrowane.  Natomiast Jezus to ktoś żywy,  istniejący,  bardzo realny,  ktoś kto się nie kończy i nie przemija- na nasze szczęście :o)


Mam jeszcze w głowie i na biurku kilka podobnych projektów,  jeśli tylko "czas" pozwoli to zrobię je z dziką satysfakcją.


Dziękuję  wszystkim,  którzy chcą czytać i  "mnie" oglądać.

7 komentarze:

stula pisze...

Piękne karty! Ostatnio rozmawiałam z panią kioskarką, która z żalem przyznała, że najlepiej sprzedają się świeckie kartki z jajkami kurkami itp.
A mnie spodobały się życzenia świąteczne, mogę prosić je w całości?

Tana pisze...

потрясающе нежно и красиво!браво!

Suzi pisze...

Beautiful card, love the design. So glad you joined us at C.R.A.F.T this week. Hugs Suzi xx

Kate's Makes pisze...

This is very beautiful :o)

Thanks for joining us over at SFTW and good luck!

Kate

Lythan pisze...

your easter cards are all so beautiful.

lalkygirl pisze...

stunning creations,love the muted colours ,thanks for joining us at lexis and good luck
lalkygirl x

lalkygirl pisze...

stunning creations,love the muted colours ,thanks for joining us at lexis and good luck
lalkygirl x

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...